BALYOZ’DA FLAŞ GELİŞME haberi

BALYOZ’DA FLAŞ GELİŞME günlük haber, BALYOZ’DA FLAŞ GELİŞME haberleri okumak istiyorum, BALYOZ’DA FLAŞ GELİŞME haberi oku öğren, BALYOZ’DA FLAŞ GELİŞME haberi,

”Balyoz Planı” davası kapsamında haklarında yakalama emri çıkartılan sanıklardan bazılarının reddi hakim talebinin İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedilmesine yapılan itirazları inceleyen İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, itirazları reddetti.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek’in de aralarında bulunduğu 9 sanığın avukatları aracılığıyla İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinin reddi hakim taleplerinin reddine ilişkin kararına yaptıkları itirazları değerlendirdi.

Mahkeme heyeti, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinin kararını yerinde bularak, sanıkların itirazlarının reddine karar verdi.

Farklı tarihlerde yapılan bu başvuruları değerlendiren İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinin 28 Temmuz ve 2 Ağustos tarihlerinde verdiği kararlarda reddi hakim taleplerinin reddine hükmettiği ifade edilen kararda, bunun ardından 29-30 Temmuz ile 3 Ağustos tarihlerinde sanıklar eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri, emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk, İzzet Ocak, Mümtaz Can, Abdullah Zafer Arısoy ve Hasan Basri Alan’ın avukatları tarafından kendi mahkemelerine itirazda bulunulduğu kaydedildi.

Yapılan incelemede, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinin 28 Temmuz ve 2 Ağustos tarihli kararlarında gerekçesi ve sonucu itibarıyla usulsüzlük ve isabetsizlik görülmediğini belirtilen kararda, Çetin Doğan, Halil İbrahim Fırtına ve Özden Örnek’in de aralarında bulunduğu 9 sanığın avukatları tarafından yapılan itirazların reddine karar verildiği vurgulandı.

Kararda, dosya ve dilekçeler üzerinde yapılan incelemede, mütalaaya uygun ve kesin olarak oybirliği ile karar verildiği kaydedildi.
BALYOZ’DA FLAŞ GELİŞME haberi oku öğren,BALYOZ’DA FLAŞ GELİŞME son haber,BALYOZ’DA FLAŞ GELİŞME son haber,

Reklamlar
Bu yazı Genel içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s